2017-es évben folytatódott a könyv- és játékgyűjtés

2017 évben folytatódott az új és használt könyv, valamint játékgyűjtés Budapesten és Törökszentmiklóson. Budapesten elsősorban a Magyar Napló és a Pozsonyi Pagony Könyvkiadó és magánszemélyek adakoztak, Törökszentmiklóson pedig az Alapítvány ismét az Önkormányzattal közösen hirdette meg a gyűjtést a városi könyvtárban, az oktatási intézményekben és a város honlapján.

Az összegyűlt mennyiség és választék alapján 5 helyszínre való könyv, illetve játék gyűlt össze. Az alábbi helyszíneket a kuratórium saját tájékozódása alapján választotta ki. Ismét olyan, nem tömbmagyar erdélyi területekre esett a választás, ahol életképes magyar közösségek élnek a mai napig.

1. Dicsőszentmárton
  2. Vámosgálfalva
  3. Marosludas
  4. Hosszúfalu
  5. Magyarberkesz

Településenként egyenként 20-30 db új, kortárs magyar irodalmi kötet kb. 30.000,- Ft/helyszín értékben és kétszer ekkora mennyiségű vegyes témájú, használt könyvek, illetve játékok kerültek kiszállításra. A Magyarberkeszre történő kiszállítást a Magyar Patrióták Közössége egyesülettel közösen szerveztük.

Könyvek Magyarberkeszre